70% Linen 30% Mulberry Silk Sport weight 300 m

Neohodnoceno

Příze na barvení 70% Linen 30% Mulberry Silk Sport weight 300 m

315 Kč
Skladem (14 ks)

Luxusní příze. Belgický len je vysoce kvalitní a je předen za mokra, aby se změkčila a uhladila lněná vlákna a vytvořila velmi pevnou a rovnoměrnou strukturu s přirozeným leskem. V kombinaci s morušovým hedvábím z Číny je výsledná příze hladká a lesklá. Zpočátku se může zdát tato příze méně poddajná, ale stejně jako u všech lněných přízí se i tato stává pružnější a jemnější při každé manipulaci a praní. Skvělá pro pletení, háčkování i tkaní.

Různé efekty na barvení:
V závislosti na použitých barvivech můžete velmi snadno získat řadu barevných efektů.
Pokud použijete barviva na kyselé bázi jako Jacquard Acid, přijme barvu pouze hedvábí, len téměř vůbec, což má za následek zajímavý mramorovaný efekt.

Pokud použijete barviva na reaktivní bázi, tj. s krystalickou sodou Jacquard Procion MX, obarví se jak len, tak i hedvábí. Pro zachování lesku hedvábí doporučujeme minimalizovat dobu, po kterou je příze vystavena sodě (fixativu).

Váha/návin: 100 g = cca 300 metrů
Doporučená síla jehlic: 2,5 - 4 mm (US 1.5-6)
Zkušební vzorek: 10 x 10 cm = 28 ok x 36 řad na 3,25 mm jehlicích (US 3)

 

Kód Kód: LINEN-SILK-300
Jméno značky: MMboutique
Kategorie: Příze s hedvábím

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MMboutique je česká značka pro macramé šňůry vyrobené v EU, pod touto značkou nabízíme také velmi kvalitní nebarvená přadena převážně z živočišných vláken jako je vlna či hedvábí.