DOVOLENÁ DO 19.7. Děkujeme za pochopení

Barva Jacquard Acid na vlnu a hedvábí odstín 603 Zlatá

Kód: JACQUARD-AD-603
Neohodnoceno
Značka: Jacquard
109 Kč –10 %
Jacquard AD 603
109 Kč –10 % 98 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Tato barviva s použitím kyseliny (ocet nebo kyselina citrónová) se používají k barvení živočišných vláken (hedvábí, vlna, kašmír, alpaka, peří atd.) a nylonu. Kyselá barviva Jacquard jsou vysoce koncentrovaná, prášková barviva na barvení v horké vodě, která vytvářejí rovnoměrnou a stálobarevnou barvu při barvení ponořením. Dobře se vsakují a při praní neblednou. Ze všech barviv na světě jsou kyselá barviva známá tím, že vytvářejí nejsytější barvy a paleta barviv Jacquard je nepřekonatelná svou kvalitou, intenzitou a stálostí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důležité při barvení jsou teplota, koncentrace barviva, čas a množství látky. Metoda praní v pračce je nejjednodušší způsob, jak obarvit látku (nevhodné na vlnu). Pokud vám však záleží na dosažení co nejlepšího výsledku nebo získání co nejsytějších barev, doporučujeme použít metodu barvení na sporáku. Níže uvedené pokyny jsou doporučení, jak postupovat. Kyselá barviva jsou poměrně shovívavá a přizpůsobivá různým postupům. Čím více budete experimentovat, tím více toho objevíte!
 
Návod na barvení v hrnci: Nejvhodnější pro vlnu.
1. Naplňte nerezový nebo smaltovaný hrnec dostatečným množstvím horké nebo teplé vody (u vlny studené), aby tkanina mohla volně plavat. Nastavte teplotu na střední stupeň.
2. Do hrnce přidejte práškové barvivo a velmi důkladně rozmíchejte, dokud se zcela nerozpustí. Použijte odpovídající množství barviva pro požadovaný odstín. (viz tabulka níže).
3. Tkaninu důkladně navlhčete teplou vodou a přidejte do barvicí lázně.
4. Postupně zvyšujte teplotu na 85 až 90°C, těsně pod hranicí bodu varu. Často míchejte.
5. Přidejte čtvrt hrnku octa na půl kila látky. Další možnost je přidat kyselinu citronovou (1 polévková lžíce na 1/2 kg látky). Snažte se nenalévat kyselinu přímo na tkaninu.
6. Udržujte teplotu a často jemně míchejte po dobu půl hodiny.
Vyperte v přípravku Synthrapol® nebo v jemném pracím prostředku a teplé vodě.
POZNÁMKA: Pokud barvíte vlnu, je důležité postupné zahřívání a postupné ochlazování barvicí lázně, aby nedošlo k šoku a plstnatění vlny.
V případě, že chcete melírovat a použít více barev najednou, vložte do lázně nejprve vlnu, zahřívete a postupně vpravujte prášek do míst, kde chcete barvit.
Barvit můžete také v mikrovlnce, pokud chcete, aby kombinace barev byla přesně tam, kde požadujete. Je to velmi snadné, přízi namočte stejně jako v prvním případě, ale přidejte do lázně již kyselinu citrónovou/ocet. Vyždímejte a rozložte na strečovou fólii, barvy rozmíchejte v troše vody s kyselinou a štětcem či opatrným naléváním obarvěte tam, kde chcete. Vlákna vždy nazdvihněte, ať se barva dostane opravdu všude. Až budete mít pocit, že máte hotovo, přízi srolujte do strečky (asi jako roládu :) dejte pozor, ať se vzájemně nedotýkají barvy, které nechcete, aby se spojily. "Roládu" ještě stočte a dejte na talíř, podnos apod. a strčte do mikrovlnky na nejvyšší stupeň 700-900W, ohřívejte nejprve necelou minutu, poté vytáhněte a zkontrolujte, pozor, je to horké. Trochu pomačkejte, popřípadě otočte, nepíchat vidličkou :) Ohřívejte další minutu a opět zkontrolujte a pak ještě jednou do třetice. Vytáhněte, nechte zabalené zcela vychladnout a poté vymáchejte jako v prvním případě. Příze by neměla pouštět téměř žádnou barvu, zpočátku jen velmi málo při prvním máchání.
 
Návod na barvení v pračce: (Nevhodná pro vlnu, mohla by zplstnatět, použijte metodu barvení v hrnci na sporáku)
1. Rozpusťte barvivo přibližně v ½ až 1 hrnku horké vody.
2. Nalijte rozpuštěné barvivo a 1 až 3 hrnky bílého octa (v závislosti na objemu vody) do bubnu pračky. Můžete také použít kyselinu citronovou a přidat 1 lžíci na kilogram látky. DŮLEŽITÉ: Pokud má vaše pračka předeprání, přidejte barvivo a ocet mezi propláchnutím a praním, aby nedošlo k vyplavení barviva z pračky.
3. Přidejte předem namočenou tkaninu.
4. Nastavte pračku na nejteplejší možnou teplotu vody a nejdelší možný prací cyklus. Pokud máte možnost prodloužit prací cyklus, učiňte tak. Čím déle jste schopni nechat tkaninu v pracím/barvicím cyklu, tím sytější bude barva a tím více se bude barva fixovat.
5. Po dokončení pracího cyklu nechte pračku dokončit zbývající část cyklu praní/ máchání/odstřeďování.
6. Oděv vyperte jemným pracím prostředkem ve studené vodě a vysušte.
POZNÁMKA: Doporučujeme důkladné vyčištění pračky po tom, co jste ji použili k barvení látek. Většina praček s předním plněním shromažďuje zbytky vody v těsnění předních dvířek a zadržuje ji také ve vnějším prostoru vany. Pečlivě otřete těsnění dvířek a spusťte krátký cyklus s normálním pracím prostředkem po dokončení procesu barvení. (Možná bude potřeba nahlédnout do návodu k použití pračky, kde najdete pokyny k čištění).
 
Množství barev:
Zde je obecná tabulka množství barviva, abyste měli představu, kde začít. Uvedená množství platí pro nejsytější možný odstín barev pro barvení v pračce. Pro pastelové a světlejší barvy použijte méně barvy.
Množství barviva je uvedeno na 1/2 kg látky. Jedna lahvička obsahuje cca 14g prášku. (Metoda barvení v hrnci vyžaduje méně barviva.)
 
7g-14g 14g-42,5g 42,5g až 57g až 85g
600 604 606 622 618
601 610 609 623 632
602 620 611 624 639
603 627 612 625 636
605 628 613 629 635
607 633 614 630
608 634 615 631
636 616 621 637
638 617
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barva není toxická. Snažte se zabránit vdechnutí prachu z barev. Zabraňte kontaktu s očima. Může způsobit podráždění očí nebo pokožky. Děti smí používat barvu pouze pod dohledem dospělých a raději po promíchání s vodou. 

NĚKTERÉ LAHVIČKY MAJÍ Z VÝROBY JEŠTĚ PAPÍROVÝ PŘELEP POD VÍČKEM, TY S NOVĚJŠÍMI VÍČKY PŘELEP NEMAJÍ!! VŠECHNY BARVY JSOU ORIGINÁL OD VÝROBCE.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Koncentrovaná prášková barva Jacquard v provedení Acid Dyes - v kombinaci s kyselinou citrónovou nebo octem je vhodná pro barvení živočišných vláken jako vlna, hedvábí, alpaka nebo kašmír. V provedení Procion MX spolu s krystalickou sodou obarví rostlinná vlákna jako je bavlna a len a lze ji použít na barvení macramé.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz