Barva Jacquard Procion MX na bavlnu odstín 180 Broskvová

Neohodnoceno
Prášková barva Jacquard Procion MX na rostlinná vlákna jako je bavlna nebo len, odstín č. 180 Broskvová
99 Kč
Skladem (4 ks)
Koncentrovaná prášková barva, která obarví rostlinná vlákna jako je bavlna a len, lze ji použít i na umělé hedvábí nebo papír.
 
Jedna se o tzv.reaktivní barvy, tzn.díky přídavku krystalické sody zareagují s textilem a tak dokáží vytvořit velmi zářivé, syté a jasné odstíny, barvení probíhá za studena, nehodí se tedy pro barvení s horkou vodou.
Návod k barvení šňůr na makramé: Nachystejte si potřebné množství šňůr, které chcete obarvit, šňůry musí být bavlněné, ideálně ze 100% bavlny (najdete na našem shopu). K barvení potřebujete bezpodmínečně krystalickou sodu, bez ní barvy nezareagují (nedoporučuji žádná jiná změkčovadla na praní apod.) Podle množství šňůr si nachystejte lázeň, poměr je 100g sody na 1 litr vody, voda může být teplá, aby se soda dobře rozpustila. Poté vložte šňůry do lázně (doporučuji někde svázat, ať to pak dobře vyjmete a nepoškodíte si je). Nechte ponořené asi 20 min., je potřeba, aby se roztok dostal ke všem vláknům.
Mezitím si připravte barvu, (nezapomeňte gumové rukavice!!!) ideální poměr pro plně syté barvy je celá lahvička - tj.19 g na 400-500 ml vody (nachystejte si však roztok pouze takový, který spotřebujete, tedy poměrově menší nebo i větší, hotový roztok vydrží krátce - max.do měsíce v lednici, kdežto nepoužitý prášek vydrží dlouho) Pokud chcete více tónů jednoho odstínu, stačí přidávat více vody, tzn.textilie se obarví, ale odstín bude světlejší. Můžete experimentovat :)
Voda na roztok může být trochu teplá, aby se barva dobře rozpustila - ne horká! Smíchejte barvu s troškou vody, třeba v PET lahvi nebo jiné lahvičce, dobře protřepejte a pak dolijte zbytek vody, nechte rozpustit cca 30 minut.
Než se barvy dobře rozpustí, vyjměte po 20 min. šňůry z lázně, opatrně, ale důkladně vyždímejte vodu (ne kroucením, spíš mačkáním, ať si šňůry nepoškodíte), NEMÁCHEJTE ! nechte roztok v textilii. Pro barvení je ideální strečová fólie (radši 2 vrsty), na které budete barvit, opět si vemte rukavice, hodně to barví, těžko to budete z rukou dostávat :) Obarvěte, jak chcete, fantazii se meze nekladou, můžete aplikovat nějakou lahvičkou nebo lžičkou, nedávejte tekutiny moc, vlákna jsou již nacucaná roztokem. Po barvení zabalte šňůry do strečky a nechte působit min.24 hod při pokojové teplotě. Jedna důležitá rada, pokud máte jednu stranu světlejší nebo bez barvy nebo nechcete, aby se barvy příliš promíchaly, doporučuji nechat uložené na mírně šikmé ploše, ať barva nestíká do míst, kam nechcete.
Po min.24 hod strečku rozbalíme (opět máme rukavice) a šňůry proplachujeme pod tekoucí studenou/vlažnou vodou, ať se přebytečné barvy vymyjí, je dobré ještě šňůry vymáchat vícekrát ve vodní lázni, dokud není voda skoro čirá, poté opatrně vyždímeme a necháme volně proschnout.
Přejeme hodně úspěchů a kreativních nápadů :)
Kód Kód: JACQUARD-PD-180
Jméno značky: Jacquard
Kategorie: Jacquard Procion MX na bavlnu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Koncentrovaná prášková barva Jacquard v provedení Acid Dyes - v kombinaci s kyselinou citrónovou nebo octem je vhodná pro barvení živočišných vláken jako vlna, hedvábí, alpaka nebo kašmír. V provedení Procion MX spolu s krystalickou sodou obarví rostlinná vlákna jako je bavlna a len a lze ji použít na barvení macramé.