Barva Jacquard Acid na vlnu a hedvábí odstín 609 Šarlatová

Kód: JACQUARD-AD-609
Neohodnoceno
Značka: Jacquard
109 Kč –10 %
Jacquard AD 609
109 Kč –10 % 98 Kč
Skladem (9 ks)
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Prášková barva Jacquard na živočišná vlákna (ovčí vlna, hedvábí, kašmír, alpaka, nylon, peří)

Jedna lahvička - cca 14g vystačí na půl kila textilu, pro jemnější pastelové odstíny množství barvy uberte, podrobné info v originál návodu ke stažení. Pro barvení je nezbytná kyselina citrónová nebo ocet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koncentrovaná prášková barva, která obarví všechna bílkovinná vlákna (neboli živočišného původu) typu hedvábí, vlny, kašmíru, alpaky, peří či nylonu do těch nejsytějších a nejzářivějších odstínů.
 
Návod na barvení v hrnci: Přízi namočte, nejlépe na pár hodin. Poté jemně mačkáním vyždímejte (nekroutit). Na barvení použijte přibližně 1,5 l vody na 100 g příze. Do kastrolu (nejlépe nerezového a v kterém nepřipravujete jídlo) nalijte vodu, přizi smotejte dle libosti (na hada nebo omotat kolem ruky, záleží jak chcete barvit) a vložte do kastrolu, přidejte šálek octa nebo kyselinu citrónovou. Zapněte varnou desku a začněte pomalu zahřívat, nasypte opatrně barvu na přízi (nejlépe nabrat prášek špachtlí). Můžete zvolit více odstínů nebo jen jeden. Postupně během zahřívání opatrně vpravujte prášek až ke spodním vláknům, aby nezůstala bílá, záleží jak moc chcete melírovat. (Pokud chcete barvit souměrně všechna vlákna, rozmíchejte barvu ve vodě ještě před vložením příze). Vařte na velmi mírném ohni, spíše udržujte teplotu pod bodem varu, aby voda moc nebublala. Po 30 min. přízi opatrně vyjměte z lázně, vložte třeba do cedníku nebo rovnou do dřezu a nechte trochu vystydnout. Poté pečlivě přízi vymáchejte několikrát v čisté vodě. POZOR: máchání musí probíhat při stejné teplotě, pokud vlna dostane teplotní šok, zplstnatí. Po vymáchání přízi opatrně vyždímejte (nekroutit), nejlépe vyždímat do starého ručníku a nechat usušit.
Barvit můžete také v mikrovlnce, pokud chcete, aby kombinace barev byla přesně tam, kde požadujete. Je to velmi snadné, přízi namočte stejně jako v prvním případě, ale přidejte do lázně již kyselinu citrónovou. Vyždímejte a rozložte na strečovou fólii, barvy rozmíchejte v troše vody s kyselinou a štětcem či opatrným naléváním obarvěte tam, kde chcete. Vlákna vždy nazdvihněte, ať se barva dostane opravdu všude. Až budete mít pocit, že máte hotovo, přízi srolujte do strečky (asi jako roládu :) dejte pozor, ať se vzájemně nedotýkají barvy, které nechcete, aby se spojily. "Roládu" ještě stočte a dejte na talíř, podnos apod. a strčte do mikrovlnky na nejvyšší stupeň 700-900W, ohřívejte nejprve necelou minutu, poté vytáhněte a zkontrolujte, pozor, je to horké. Trochu pomačkejte, popřípadě otočte, nepíchat vidličkou :) Ohřívejte další minutu a opět zkontrolujte a pak ještě jednou do třetice. Vytáhněte, nechte zabalené zcela vychladnout a poté vymáchejte jako v prvním případě. Příze by neměla pouštět téměř žádnou barvu, zpočátku jen velmi málo při prvním máchání.
 
Barva není toxická. Snažte se zabránit vdechnutí prachu z barev. Zabraňte kontaktu s očima. Může způsobit podráždění očí nebo pokožky. Děti smí používat barvu pouze pod dohledem dospělých a raději po promíchání s vodou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Koncentrovaná prášková barva Jacquard v provedení Acid Dyes - v kombinaci s kyselinou citrónovou nebo octem je vhodná pro barvení živočišných vláken jako vlna, hedvábí, alpaka nebo kašmír. V provedení Procion MX spolu s krystalickou sodou obarví rostlinná vlákna jako je bavlna a len a lze ji použít na barvení macramé.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz